Pierwszy Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Poznaniu

Pastor Ireneusz Roethel

 

Drugi Pastor

image

Pewnie już wiesz czym jest smutek, cierpienie lub samotność, ale nie koniecznie musisz wiedzieć, czym jest szczęście, ponieważ wielu ludzi nie wie tego do dzisiaj. Jakiś czas temu byłem jednym z nich. Większość młodzieńczego czasu spędzałem z chłopakami na ulicy, w knajpach i na koncertach rockowych, szukając wolności i własnych ideałów. Jednak tego czego szukałem, tam nie znalazłem. Ciągle mi czegoś brakowało, czułem pustkę, zadawałem przeróżne pytania lecz nie znajdowałem na nie odpowiedzi. Czułem jak powoli moje młodzieńcze ideały umierają, jak umiera moja dusza. Zobaczyłem że staję się taki sam jak Ci których zawsze potępiałem, pełen złości i nienawiści. Trudno opisać ten stan w kilku zdaniach, mogę tylko powiedzieć, że pewnego razu, kiedy byłem zmęczony życiem a ludzie na których polegałem zawiedli, nie mając żadnej alternatywy napisałem list do Boga, który włożyłem do szuflady mojego biurka a następnie o nim zapomniałem. Wyglądał on mniej więcej tak: „Czy to nie dzięki Tobie staje się taki sam jak oni?
Pragnę zemsty i śmierci a nienawiść jest mi bliższa niż cokolwiek na tym świecie. Pozwól mi jeszcze raz uwierzyć, ze istniejesz. Wyjdź i podaj mi swą dłoń. Proszę zaopiekuj się mną.”
Kiedy go napisałem nic się nie wydarzyło, kolejny dzień był taki sam jak poprzednie szary i smutny, ale osiem miesięcy później zaczepił mnie pewien człowiek, który opowiedział mi o Jezusie Chrystusie – kim był i po co przyszedł na świat 2000 lat temu. Zacząłem czytać Biblię i znajdować odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Wkrótce postanowiłem pójść Jego śladami. Z każdym dniem poznawałem Go coraz bardziej. W moich oczach pojawił się błysk nadziei, a moja twarz zaczęła promieniować szczęściem. Świat przestał być dla mnie taki szary jak dawniej. Dziś służę Bogu najlepiej jak potrafię, jestem też szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci, a to wszystko dlatego że Bóg zapełnił w moim życiu tę cząstkę, której nie zapełniłby żaden człowiek ani cokolwiek na tym świecie. Dzięki temu mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy.

Od 2009 roku jestem Drugim Pastorem I Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Poznaniu.