Pierwszy Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Poznaniu

Rada zboru

 

W KADENCJI 2015-2017 W SKŁAD RADY ZBORU WCHODZĄ:

Grzegorz Wojno (Przewodniczący)
Hanna Szumigała (Skarbnik)
Norbert Otuszewski (Sekretarz)
Joachim Borowski.


image

Grzegorz Wojno

Przewodniczący

W czerwcu 2000 roku ukończyłem Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie i przeniosłem się do Poznania, żeby odbyć praktykę w tutejszym zborze. Pochodzę z Ełku i moja droga do Boga przechodziła różne etapy.Jako siedemnastolatek odrzuciłem wiarę w istnienie Boga. Pamiętam dokładnie tę chwilę, kiedy powiedziałem moim rodzicom, że nie wierzę w Boga i nie będę chodził do żadnego kościoła. Jednak w głębi duszy nie mogłem pozbyć się szacunku, jaki żywiłem dla Tego, który moim zdaniem nie istniał.

Czytaj dalej

Hanna Szumigała

Skarbnik

Jesienią 1989 roku po raz pierwszy przekroczyłam z siostrą drzwi naszej kaplicy. Trochę z ciekawości, nieśmiało, z tremą, nie wiedząc, czego do końca możemy oczekiwać zasiadłyśmy w ławce. Pamiętam, że nie było wtedy pastora, bo ten "były" już odszedł, a "nowy" dopiero się sprowadzał. Ale to nie miało większego znaczenia. W jednej z pierwszych odśpiewanych przez zborowników pieśni, usłyszałam słowa znane mi z rodzinnego domu. Płakałam i modliłam się jej słowami "Bliżej o bliżej wznieś mnie i tul, do siebie Chryste przez radość i ból, chowaj mię zawsze na sercu swym, Synu człowieczy i nocą i dniem". Jakże inaczej wtedy zabrzmiały, pełniej, z miłością. Nikt nie musiał mnie już zachęcać i mobilizować, moje serce tam pozostało! W kwietniu następnego roku przyjęłyśmy chrzest wiary poprzez zanurzenie. Mijały lata, - urodziłam i wychowałam troje dzieci. Wróciłam do pracy. Jednak domowe i zawodowe powinności nie pozwoliły mi na szersze angażowanie się w naszej społeczności. Dopiero w styczniu 2007, gdy nagle do Pana odszedł nasz drogi brat w Chrystusie, który był zarówno przewodniczącym Rady Zboru jak i skarbnikiem, poczułam potrzebę zastąpienia Go. Nie tylko odczułam jak bardzo był mi drogi, (śpieszmy się kochać ludzi...) ale w tej niepowetowanej stracie spadło na mnie wielkie pragnienie - dla niego, przejąć część jego obowiązków, bo w tym okresie był człowiekiem "orkiestrą" w zborze. Pamiętam, że sama powiedziałam pastorowi, że mogę zająć się finansami, tym bardziej, że robię to zawodowo. I tak jestem już (nie do wiary!) piąty rok skarbnikiem. W międzyczasie organizowałam raz w roku we współpracy ze wspaniałą siostrą Klaudią Wiazowską studium biblijne metodą indukcyjną . W naszych comiesięcznych spotkaniach kobiecych w zborze, cyklicznie przygotowuję temat rozważanej lekcji. Raz w roku jedziemy z delegacją na konferencje kobiet. Trzeci rok uczęszczam też na spotkania grupy "Przełom Życia". Jest to program samopomocowy, pomagający w rozwiązywaniu konfliktów i nawiązywaniu nowych, dobrych relacji międzyludzkich. Pytam, co Pan ma dla mnie, bo chciałabym jeszcze móc robić coś w czym będę spalać się dla Niego, z pasją, miłością, radością...czego każdemu Bratu i Siostrze z całego serca życzę.

Norbert Otuszewski

Sekretarz

Nazywam się Norbert Otuszewski i od 2005 jestem częścią Kościoła, którego Głową i założycielem jest Jezus Chrystus, a który na ziemi reprezentuje między innymi Kościół Chrześcijan Baptystów. O tym co było w moim życiu już chyba nie warto wspominać. Od 2009 roku stare przeminęło, teraz wszystko stało sie nowe !!!. W Pierwszym Zborze pełnię funkcje diakona a także organizuje cykliczne spotkania dla mężczyzn, które mają na celu ukazanie nam praktycznego wymiaru chodzenia z Jezusem. Ważny i bliski mojemu sercu jest również los prześladowanego Kościoła, o który cyklicznie sie modlimy i wspieramy. Na co dzień ponad wszystko cenie sobie dwie najważniejsze w moim życiu wartości. To czas sam na sam z Bogiem i z moją rodziną.

Joachim Borowski

Członek Rady Zboru